ARPIM propune un nou sistem de compensare
Sănătate · Stiri / 18.08.2006



Asociatia Internationala a Producatorilor de Medicamente a propus Ministerului Sanatatii modificarea sistemului de compensare a medicamentelor. ARPIM solicita ca orice medicament considerat a fi tratament eficace pentru bolile cronice din programele nationale sa fie compensat cu 100%. Totodata, asociatia sustine ca listele A si B ar trebui unificate.
Urmăreşte-ne pe Facebook pentru ultimele noutăţi Eva.ro